Dünyaca Ünlü 2 Kübalı Bilim Adamı Hasbiotech sponsorluğunda 17. Uluslararası Farmasötik Teknoloji Kongresi için Antalya’ya geldi.

“Farmasötik Nanoteknoloji: İnovasyonlar, Terapötik İmkanlar ve Teknolojik Gelişmeler” ana teması ile düzenlenen uluslararası sempozyuma oldukça yüksek katılım sağlandı. Kongreye firmamızın sponsorluğunda bir katılarak sunum yapan Kübalı bilim adamı Ernesto Lopes Mola, Küba’nın “Biyoteknoloji Endüstrisi” hakkında bilgiler verdi. Kübalı diğer bilim adamı Jorge Berlanga-Acosta ise “Küba’nın Biyoteknoloji Endüstrisi” ile ilgili gelişmeleri ayrıntılı olarak paylaştı. 17. Uluslararası Farmasötik Teknoloji Sempozyumu’nda farklı konularda, konulara ilişkin tarafların bir araya geldiği 4 adet endüstri oturumu da gerçekleştirildi.

Sempozyuma Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Avrupa Birliği Komisyonu, Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği(AİFD), Türkiye İlaç Sanayi Derneği(TİSD) ve İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası(İEİS) temsilcilerinin yanı sıra Hasbiotech’in de aralarında bulunduğu yerli ve yabancı ilaç firmalarının üst düzey yetkilileri ile 60’tan fazla yerli ve yabancı davetli konuşmacı katıldı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir