Hakkımızda

2009 yılında kurulan firmamız Hasbiotech, vizyonunu ve misyonunu belirlerken Türk tıbbının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak yenilikçi ve öncü tedavilere odaklanmıştır. Onkoloji ve yara tedavisi başta olmak üzere hematolojik, metabolik ve kronik hastalıklarda kullanılan ilaçlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir.

Amacımız, mevcut tedavi seçeneklerine yeni alternatifler geliştirebilmek, güncel biyoteknolojik ve ileri tedavi yöntemlerini araştırarak kullanıma sunabilmek, attığımız adımlarla dünyada tanınan bir firma olabilmek, kurduğumuz ve kuracağımız iş ortaklıklarında güven ortamı çerçevesinde kalıcılığı sağlayabilmek, etkili, dinamik, hızlı organize olabilen ve değişen şartlara kolay adaptasyon sağlayabilen bir firma olabilmektir. Tüm bunların yanında, Hasbiotech hammadde dahil orijinal bir Türk ilacı üretme konusunda da hedeflerini belirlemiştir. Bu bağlamda, öncelikle biyoteknolojik ürünlerin ülkemizde üretilmesine fırsat sağlayacak bir üretim tesisi çalışmaları devam etmektedir.

Dönüm Noktalarıyla Dolu Bir Yıl

2009 yılında kurlan şirket, Küba ile ortak orijinal ürün geliştirme çalışmaları da yürüttü. Hasbiotech’in bu anlamda özellikle onkoloji alanında çözümler sunan orijinal ürünleri ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Şirket, 2018 yılında akciğer kanserinde etkili çok önemli bir ürünü Türkiye pazarına getirerek sektördeki başarısını ortaya koydu. Bunların yanı sıra Hasbiotech’in, dünyanın önde gelen teknoloji üssü Biocuba Pharma’nın yenilikçi ürünlerini Türkiye pazarına sunduğunu belirtelim. Şirket, Sağlık Bakanlığı destekli orijinal ürün geliştirme yatırımlarını ise 2016 senesinde başlattı. Hasbiotech; kalp krizi, alzheimer gibi hastalıklarda yenilikçi çözümler getirecek ilaçlara, önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor.

Scroll to Top